Zabezpieczenie sieci WiFi

Internet kryje wiele zagrożeń mogących przyczynić się nie tylko do utraty cennych danych, lecz nawet do powstania poważnych strat finansowych po stronie użytkownika lub przedsiębiorstwa.

Dlatego koniecznie należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie sieci WiFi. Chętnie dobierzemy standard odpowiadający Państwa indywidualnym potrzebom.

 

Dostępne standardy zabezpieczeń sieci WiFi

Podstawowym standardem szyfrowania jest przede wszystkim WPA, wraz z jego nowszą wersją, czyli WPA2. W ofercie posiadamy rozwiązania dedykowane zarówno specjalnie użytkownikom domowym i mniejszym działalnościom gospodarczym - WPA2 Personal, gdzie użytkownicy używają tego samego klucza, jak i zdecydowanie bardziej rozbudowane standardy dla dużych firm, czyli WPA2-Enterprise.

Architekturę zabezpieczenia sieci WiFi tej klasy tworzą punkty dostępowe (AP) oraz kontroler potrzebny do zarządzania nimi w sposób scentralizowany. WPA2 Enterprise wymaga skonfigurowania serwera-kontrolera, który zarządza i potwierdza dane użytkowników. Uwierzytelnianie odbywa się wówczas, zależnie od preferencji, przy użyciu unikalnego loginu i hasła, karty kryptograficznej, certyfikatu cyfrowego bądź tokenu. Warto w tym miejscu podkreślić, że metoda ta, w odróżnieniu od wcześniej wymienionych, nie wykorzystuje klucza współdzielonego.

Zalety zabezpieczenia sieci WiFi standardem szyfrowania WPA2-Enterprise

 

Rozwiązanie Enterprise wiąże się z całym szeregiem korzyści dla przedsiębiorstw. Są to m.in.:

  • lepsza ochrona przed atakami realizowanymi przy użyciu fałszywych punktów dostępowych

  • precyzyjne zliczanie całkowitego czasu połączenia oraz rozmiaru przesłanych danych

  • możliwość błyskawicznego zablokowania dostępu zarówno pojedynczym użytkownikom, jak i zdefiniowanym grupom

  • skuteczniejsza kontrola nad użytkownikami

  • w razie potrzeby istnieje możliwość dodania nowych rozwiązań w zakresie uwierzytelniania, aby jeszcze bardziej uszczelnić ochronę danych

Potrzebują Państwo więcej informacji na temat oferowanych przez nas zabezpieczeń sieci WiFi, w tym WPA2-Enterprise? Nasi doświadczeni specjaliści są do Państwa dyspozycji!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

kontakt